Grupa
RIKO
Logistyka


zadbaj o swoje dobro!

Dołącz do nas

Transport Drogowy
Przebieg Współpracy

Zespół Riko Logistyka działa, jak wielki, sprawnie naoliwiony mechanizm. Wiemy, że każdy z etapów transportu stanowi element większej całości. Dlatego tak ogromną wagę przywiązujemy nawet do najdrobniejszych detali. Dbają o to doświadczeni specjaliści, którzy uzupełniają się kompetencjami. Poszczególne działy odpowiadają za kolejne etapy współpracy, pilnując dopięcia każdego szczegółu na przysłowiowy ostatni guzik. 

Nasza flota to dla nas prawdziwe oczko w głowie. Mamy świadomość, że niezawodne pojazdy decydują o niezakłóconym przebiegu transportu. Dlatego dbamy o serwis, naprawy i przeglądy, a stan techniczny samochodów Riko Logistyka jest zawsze bez zarzutu. Pojazdy prowadzą doświadczeni kierowcy zawodowi, wspierani przez działy spedycji i logistyki. 

OTO JAK PRZEBIEGA WSPÓŁPRACA 
podczas zlecenia transportu drogowego krajowego oraz międzynarodowego

01

Rozpoczęcie współpracy

Na podstawie informacji, przekazanych przez klienta sugerujemy trafne rozwiązania – dobieramy stosowny środek transportu, określamy terminy i szczegóły zlecenia, ustalamy jakie formalności muszą być dopełnione w konkretnym przypadku. Na tej podstawie możemy przygotować wycenę, a klient podejmuje decyzję o współpracy.

02

Szczegóły transportu

Po rozpoczęciu współpracy przechodzimy do realizacji wstępnych założeń. Przydzielony do zlecenia spedytor ustala przebieg transportu, przypisuje konkretne pojazdy oraz kierowców i jeśli transport tego wymaga, również pilotów, dobiera rozwiązania,które umożliwią osiągnięcie postawionych celów, ustalany jest szczegółowy harmonogram.

03

Spedytor

Nad każdą współpracą czuwa spedytor, którego rolą jest koordynacja kolejnych etapów realizacji zlecenia transportu. To on – w razie potrzeby – na bieżąco reaguje na zmienne, które pojawiają się po rozpoczęciu współpracy i rozwiązuje ewentualne problemy. Spedytor w Riko Logistyka dba o to, aby transport drogowy lub międzynarodowy przebiegał sprawnie, bez zakłóceń, a powierzony towar dotarł do wyznaczonego celu o czasie.

04

Dokumenty

Kompletowane są wszystkie niezbędne dokumenty: pozwolenia, list przewozowy, dokumentacja celna. To bardzo istotny etap. Prawidłowo opracowane formalności wpływają bowiem na sprawny przebieg transportu, redukując ryzyko przestojów w wyniku niekompletnej lub nieprawidłowo uzupełnionej dokumentacji.

05

Załadunek

W ustalonym wraz z klientem terminie rozpoczyna się proces załadunku towaru. Starannie opracowane i wielokrotnie przetestowane procedury pozwalają nam realizować etap załadunku sprawnie i bezproblemowo.

06

Transport

Końcowym etapem współpracy jest transport. Samochód lub samochody wyruszają w drogę, pokonując ustaloną trasę i dowożąc powierzone towary pod wskazany adres. Dzięki wykorzystywanym przez nas, nowoczesnym urządzeniom (w tym komputery pokładowe, GPS, systemy nawigacji, telefony komórkowe), w trakcie trwania przewozu nie tylko spedytor, ale również klient ma w trybie bieżącym dostępdo informacji na temat przebiegu transportu.